קטגוריה
 
 
 
 
 
 

אביזרי תפירה

 
 
טופף ויקטור בע"מ מתמחה במכונות תפירה זה למעלה מ-48 שנה. טופף מייבאת, מייצגת ומשווקת מכונות תפירה של חברות מובילות כמו Brother ו-Kansai. בנוסף לכך, החברה משווקת חלקי חילוף, אביזרים וציוד תפירה.
 

ציוד תפירה - איכות התפר תלויה במכונות, בסוג המחטים ובאיכותן

 
ככל שאביזרים מן הסוג הזה יהיו ברמה גבוהה יותר, כך ניתן להגיע לתוצאות משביעות רצון. מצד שני, מדובר בציוד תפירה ואביזרים רגישים הסובלים מבלאי ומשחיקה. רצוי לעקוב אחר מצב אביזרי התפירה ולבצע התאמות ושינויים במידת הצורך. המלצה נוספת היא להכיר את ההבדלים בין סוגי האביזרים.
 
אביזרי תפירה
 

קבוצות עיקריות של אביזרי תפירה למכונות

 
  • רגילות – אביזרי תפירה המגיעים בעובי של 80-90 מ"מ ומותאמים לתפירה של כל הבדים הארוגים בעובי בינוני.
  • סטרץ' – אביזרי תפירה בהם הדגש הוא על מענה לבעיות שנוצרות כתוצאה מתפירה של בדים גמישים וסינתטיים. בעיקר מזוהים האביזרים עם טריקו, לייקרה וכדומה. עובי אביזרי התפירה הוא 75-80 מ"מ והמבנה שלהם מאפשר לחוט התחתון לחבור לחוט העליון בקלות ומבלי ליצור דילוגי תפרים.
  • ג'ינס – אי אפשר לדבר על תפירה מבלי להזכיר אביזרים לתפירה המיועדים עבור בדים קשים ועבים כמו ג'ינס. אביזרי תפירה אלו עוברים תהליך תרמי שונה ולכן הם מחוסמים, חזקים ובעלי כושר חדירה.
  • תפירת עור – מחטי עור מיוצרות בצורה ייחודית, הן מתאימות גם לתפירת סקאיי ופלסטיק והעובי הממוצע שלהן הוא 100 מ"מ.
 
בחברת טופף ויקטור תמצאו את כל אביזרי התפירה בהתאמה לצרכים שלכם. צרו קשר להצעת מחיר אטרקטיבית: 077-3167275
 
 
 
 

מספריים לתפירה

 
טופף ויקטור משווקת אביזרים למכונות תפירה כגון מספריים לתפירה מתוצרת החברות המובילות בתחום, המסייעים בחיתוך מדויק של כל סוגי הבד ומאפשרים, בין היתר, יצירה של דוגמאות ועיצובים מיוחדים במינם. מספריים במהותם משמשים לחיתוך חומר בכוח מועט, וזאת באמצעות שני להבים אשר נעים על אותו ציר. ישנם מספריים בעלי להבים שאינם חדים במיוחד, על מנת להוות כלי עבודה בטיחותיים. אולם במקרה של חיתוך בדים, חשוב מאוד שהמספריים לתפירה יהיו בעלי להבים חדים מאוד כדי לבצע את החיתוך בצורה מדויקת. בעולם התפירה משמשים גם מספריים בעלי להבים ישרים סטנדרטיים וגם כאלה בעלי להבים בצורות מיוחדות כגון זיגזג, המאפשרים ליצור דוגמאות יותר מיוחדות.
 
 
כפתורים ומחטים לתפירה
 
 
 
מחטים - אביזרי תפירה
 
 
 
מספריים לתפירה
 
 
 
 

כפתורים לתפירה

 
רוב הפרויקטים בתחום התפירה כוללים בשלב כזה או אחר שימוש בכפתורים. היתרון של אביזרים מן הסוג הזה הוא שניתן לשלב אותם בחולצות, מכנסיים וגם נעלי חורף או גרביים. אלו אביזרים עם תפקיד אסתטי ופונקציונאלי ולכן קיים מגוון עצום של צבעים, גדלים וצורות. מי שמחפש אחר אביזרים באיכות גבוהה צריך להכיר את ההבדלים בין מוצרי התפירה בעיקר לפי פרמטרים כגון:
- קוטר
- חומר (עץ, זכוכית,מתכת, פלסטיק וכדומה)
- מספר חורים (שניים,שלושה או ארבעה)
- ציפוי מתכת או בד
- סגנון עיצוב
- דוגמאות

חידוש המלאי בעזרת מוצרי תפירה מתחיל בהגדרה של צרכים ומטרות. בשלב הראשון כדאי להגדיר את הצורך ולהחליט האם מדובר באביזרים המיועדים למוצרי לבוש ובגדים או לפריטים אחרים כגון כריות נוי ,ארנקים ותיקים. בשלב השני כדאי למצוא מידע על תעשיית הטקסטיל, הביגוד והאופנה כדי להבטיח רכישה של אביזרי תפירה איכותיים. בשלב השלישי אפשר לעבור לתפירה עצמה ולאחר מכן לרכוס כפתורים בלולאת בד מיועדת לצורך סגירה, או לפרום אותו לטובת פתיחה נוחה.

 

מחטים

 
לכאורה מחטים הן מוצר הומוגני, אך בדיקה דקדקנית מראה אחרת. ישנן מחטים בגדלים שונים, עבות יותר או דקות יותר. אין ספק שקל יותר לעבוד עם מחטים עבות יותר, כי קל יותר להשחיל לשם חוטי תפירה. מצד שני, מחט עבה עלולה לפגוע בבד דק ועדין דוגמת משי או סטן. לעומת זאת, מחט דקה מדי לא תהיה נוחה בתפירה של בגדי צמר עבים. במלים אחרות, יש להתאים את המחטים לסוג התפירה מולה אתם עומדים. כמובן שחוטי התפירה גם צריכים להתאים למחט, שכן הניסיון להכניס חוט רקמה עבה לתוך מחט דקה עלול להוביל למלאכה מעצבנת ביותר.

מחטים למכונות תפירה

קיימים דגמים רבים של מכונות תפירה ואביזרים נלווים מתאימים, כשמכונות תפירה מתאימות גם לאנשי מקצוע מיומנים וגם לאדם המבצע את הפעולה בתור תחביב. הדבר החשוב הוא לעצור לפני תחילת הפרויקט ולבחור מחט. מומלץ להשתמש בפתרונות תפירה איכותיים המיוצרים על-ידי יצרני המכונות בעצמם, ולא להסתפק באביזרים הנמכרים בחנויות אנונימיות וברמה נמוכה.
 

חוטי תפירה

 
 
חוטי תפירה זה עולם ומלואו. הם שונים בצבעים ובסוגים שלהם ולמעשה ניתן להשתמש בהם למגוון שימושים שהם מעבר לתפירה. קודם כל, יש סוג חוט המיועד לתפירה טרומית – ייחודו הוא בכך שהוא נקרע בקלות, ולכן ניתן להוריד אותו ללא בעיה אחרי שמבצעים תפירה סופית במכונת תפירה.

חוטי תפירה מסוג זה ניתן למצוא בצבעים שונים, למרות שזה לא באמת משנה כי מורידים את החוט. חוטי התפירה המשמשים לתפירה סופית קיימים בשני סוגים עיקריים: חוטים טבעיים או סינתטיים כשהחוטים הטבעיים כמובן יקרים יותר מאלו הסינתטיים. במקום זה חשוב ביותר להתאים את צבע חוטי התפירה לצבע הבד של הבגד. אם הבד צבעוני, יש למצוא את חוטי התפירה בעלי ההתאמה הטובה ביותר לצבע הדומיננטי בבד.

 
חוטי תפירה
 
 
נושא נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת הוא חוזק החוט. כך למשל, חוזק החוט המתאים לתפירת בגדי כותנה, לא יעשה שום דבר במקום שבו מדובר על בד ג'ינס. לכל אוהבי הרקמה ישנם חוטי רקמה עבים יותר מחוטי תפירה, שעדיין ניתן להשתמש בהם כחוטי תפירה כשמדובר על תפירה של בדים עבים במיוחד. בעבר הייתה אפילו אופנה לטוות מהחוטים הללו צמידים, והם גם משמשים לסריגת כיפות. בדרך כלל תיק אביזרי תפירה כולל חוטי תפירה לבנים, שחורים ואדומים. צבעים נוספים הם בדרך כלל תוצאה של רכישה מקרית ופחות משתמשים בהם.