קטגוריה
 
 
 
 
 

מכונות תפירה תעשייתיות

 
 
 
 

שימוש במכונות תפירה תעשייתיות

 
מכונת תפירה תעשייתית מתאפיינות בגודל גדול יחסית, ובהספקי עבודה מרשימים. היות והפעילות הביתית המצריכה שימוש במכונות תפירה הולכת ויורדת, מעט מאוד אנשים עושים שימוש במכונות תפירה תעשייתיות בבית. מרבית השימוש במכשירים אלו מכוון כמובן לתעשיית הטקסטיל, שלצערנו הולכת ומצטמצמת בארץ
 
שימוש במכונת תפירה תעשייתית
 
 

מצב הטקסטיל במדינת ישראל, וכיצד שימוש במכונות תעשייתיות משפיע עליו

 
 
 
אין זה סוד שמזה שנים רבות ענף הטקסטיל בארץ הולך ומצמצם את פעילותו, זאת משום שאינו מצליח לעמוד בתחרות הקשה מול מדינות המייצאות מוצרי טקסטיל זולים. הדרך היחידה להוריד עלויות מוצרים היא לצמצם את עלות העבודה, וייצור מקומי לא מאפשר לעשות זאת. למרות הקשיים הרבים, ישנם עדיין מפעלי טקסטיל שמתעקשים על ייצור ישראלי, ואז הם חייבים לעשות שימוש במכונות תפירה תעשייתיות בהספק גבוה כדי שהעובדים, שעלות שכרם יקר יחסית, יוכלו לפחות לייצר יותר מוצרים.
 

יתרונות של ייצור מקומי

 
נשאלת השאלה מדוע היצרנים מקיימים את המלחמה הזו עם ענקיות ייצור כמו סין, טורקיה וירדן? ובכן, חשוב לזכור שלא סתם משלמים יותר לעובד הישראלי, שכן הוא משכיל יותר ויצירתי יותר, ויש לו מוסר עבודה גבוה יותר. נאמר את זה אחרת, העובדים בישראלי מכניסים יותר מחשבה בתהליך הייצור, והתוצאה היא חיסכון בחומרים ומוצרים איכותיים יותר. אכן, מוצרי טקסטיל המיוצרים בארץ הם יותר יקרים, אך לקוחות רבים מעדיפים אותם בזכות האיכות הגבוהה שלהם. רכישה של מוצר שיוצר בישראל מפחיתה את החשש לגלות חור במצעים, או בגד עם פגמים בתפירה. שימוש במכונות תפירה תעשייתיות מאיכות טובה מסייע לאותם עובדים מנוסים לספק סחורה איכותית ללקוחות.
 

מעבירים מפעלים לחו''ל במטרה להמשיך ולספק מקומות עבודה

 
חצים רבים הופנו לעבר בעלי עסקים שסגרו את המפעלים שלהם בארץ והעבירו אותם לחו"ל. עם זאת, החיצים המורעלים הללו הופנו לכיוונים הלא נכונים. אותם מפעלים וחברות פשוט לא עמדו בתחרות, והברירה הייתה להוציא את הייצור לחו"ל או לסגור את החברה. במצב שנוצר היום, ה"מוח" של החברות יושב בארץ וה"ידיים העובדות" במדינות מזרח אסיה. בצורה זו, חברות טקסטיל אומנם לא מספקות עבודה לתופרות, אך הן מעסיקות מעצבים רבים, אנשי יבוא, כלכלנים ועוד. במילים אחרות, העברת הייצור למקומות אחרים באופן פרדוקסלי משמרת מקומות עבודה של ישראלים ולא מבטלת אותם. אחרי הכול, שימוש במכונות תפירה תעשייתיות לא מצריך ידע מיוחד, אך לעומת זאת עיצוב בגדים וניהול כל הפן הפיננסי של החברה, זה כבר נושא אחר. בצורה זו חברות טקסטיל הפסיקו להיות מעסיקים של השכבות החלשות והפכו למעסיקים של מעמד הביניים.