קטגוריה
 
 
 
 
 
 

טיפים לתיקון מכונת תפירה

 
 
אם יש ברשותכם מכונת תפירה והיא לא עובדת כמו שצריך,
וגם אם היא עדיין עובדת אתם בוודאי יודעים שהיא עלולה להתקלקל – ממש כמו כל מכשיר חשמלי אחר, כדאי שתקראו את המאמר שלפניכם. כאן תקבלו מספר טיפים שיסייעו לכם לתקן זאת בעצמכם, ויוכלו לחסוך לכם הרבה מאוד זמן, שאין ספק שהוא יקר לכם.

אם בכל זאת לא הצלחתם לתקן לבד – אתם מוזמנים להביא את מכונת התפירה אל טופף ויקטור – המומחים בתיקון מכונת תפירה, ונשמח לסייע לכם ולהחזיר לכם מכונת תפירה תקינה.
 
 
 
טיפים לתיקון מכונות תפירה - טופף ויקטור
 
 
 
 

לגזור ולשמור: תיקון מכונת תפירה באופן עצמאי

 
לפניכם רשימה של התקלות הנפוצות במכונת תפירה והצעות לפתרונן. חלק מההצעות תוכלו ליישם בבית ולחסוך הרבה מאוד זמן, וחלק מההצעות יוכלו להיות מיושמות רק במעבדת תיקון מכונות תפירה – כמו זו המופעלת אצלנו. ועכשיו – לרשימה:
 
  • המכונה לא עובדת – אם מכונת התפירה לא עובדת בכלל, כדאי מאוד לבדוק את שקע החשמל. יכול להיות שהשקע עצמו לא תקין וזה מה שגורם לחוסר הפעולה של המכנה. על מנת לבדוק זאת הכניסו לשקע מכשיר חשמלי אחר. אם הוא לא עובד – הבעיה היא בשקע ואותו צריך לדאוג לתקן. אם הוא עובד – משמעות הדבר היא שהתקלה במכונה ואותה יש לאתר. במקרה כזה יש לבדוק אם יש הצטברות של חוטים בגרייפר ואם בית הסליל נמצא בדיוק במקום, אם החגורה רופפת או אם גלגל התנופה משוחרר. את רובה תקלות אפשר לפתור לבד אם אתם מכירים קצת את מבנה המכונה ולכן לא כל פעם שהיא לא עובדת אתם צריכים מעבדה.

  • המכונה מדלגת על תפרים – תופעה זו יכולה להתרחש אם המחט לא מתאימה לסוג התפר הנדרש, או החוט לא מושחל נכון במחט, אם אתם לא לוחצים מספיק על רגלית התפירה, אם המחט לא מורכבת נכון או אם המחט קהה או עקומה. גם כאן את רוב הדברים אפשר לפתור לבד – ללא צורך בתיקון מכונת תפירה במעבדה.

  • המכונה יוצרת תפר מכווץ מדיי / החוט נקרע תוך כדי תפירה – ייתכן שהחוט מתוח יתר על המידה, שהחוט לא מושחל נכון, שהמחט עבה מדיי עבור סוג הבד, שהרגלית לא מכוונת נכון ועוד. בדקו את הדברים האלה ואם לא הצלחתם לפתור את הבעיה – הביאו את המכונה אל המעבדה.

  • החוט התחתון נקרע – אם החוט התחתון הנמצא במכונה נקרע תוך כדי עבודת התפירה, יכול להיות שהחוט הושחל בצורה לא נכונה, שיש תקלה בסליל או שיש הצטברות של חוטים ובד בבית הסליל. בדקו את הסליל ונסו להחליפו באחר, כי יכול להיות שעל ביקור במעבדה לתיקון מכונות תפירה תוכלו לוותר.

  • הבד לא מתקדם – בד יכול לא להתקדם במכונה בגלל שיניים שמלאות בסיבים, לחץ חלש מדיי על הרגלית, העובדה שלא הונח בד מתחת לרגלית ועוד. בדקו את אלה, ואם לא מצאתם את הפתרון – הביאו את המכונה אלינו לבדיקה.

  • מחט נשברת – המחט עלולה להישבר בגלל בורג הידוק משוחרר, מתח חוט מחט חזק, מחט שלא הורכבה נכון ועוד. נסו להוציא את המחט ולהרכיבה מחדש, שימו לב שהבד במקומו מונח ונסו לתפור שוב. אם המחט תישבר שוב – הביאו את המכונה לבדיקה במעבדה.יכולות להיות תקלות נוספות במכונות תפירה, כמו בד שמחליק או מכונה מרעישה. כדאי מאוד לנסות לפתור את התקלה בעצמכם באמצעות ניתוק המכונה מהחשמל, החלפת סליל ובד, והתחלה מבראשית.אם לא הצלחתם לפתור את הבעיה והמכונה עדיין לא עובדת בצורה תקינה.

אתם מוזמנים להביא את מכונת התפירה אל מעבדת התיקונים של טופף ויקטור – מעבדה מקצועית לתיקון מכונת תפירה. אנחנו מתחייבים לאתר את התקלה ולעשות את כל מה שרק אפשר כדי לפתור אותה ולהחזיר לכם מכונה עובדת ותקינה.